Avukat Kimdir?

Avukat, kişi veya kurumlar arasından ortaya çıkan anlaşmazlıkları, hukuki yollarla çözüme kavuşturmak ve tarafların hukuki haklarını elde etmesi amacıyla hukuki süreçler yürüten kişidir. Hukuki hakların teslim edilmesinde karar merci olan mahkemelere yardımcı olmak, bir avukatın başlıca görevleri arasında yer alır. Avukatların görevlerinin temeli bu olsa da hukuki süreçte çok farklı görevler de üstlenirler.

Avukatın Görevleri

 • Hukuki sorunlara çözüm bulmak adına yorum yapmak ve bakış açısı getirmek,
 • Mahkeme veya yargı yetkisi olan diğer makamlara karşı hakları savunmak için dava etmek ve dava savunmalarını gerçekleştirmek,
 • Hukuki sürece ilişkin adli işleri izlemek, resmi kurumlardaki belgeleri düzenlemek, bu süreci takip etmektir.

İyi Bir Avukat Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

 • Yasalara tam anlamıyla hakim olacak seviyede teorik bilgi sahibi olmalı,
 • Mantık yürütme ve sezgi becerilerine sahip olmalı,
 • Sabırlı ve anlayış sahibi olmalı,
 • Sorumluluk almaktan kaçınmamalı,
 • Farklı görüşlere saygı duyan ve yeniliklere açık olmalı,
 • Tarafsız karar verme yeteneğine sahip olmalı,
 • Araştırmayı ve araştırma ile bilgi edinmeyi sevmeli,
 • Titiz, düzenli ve dikkatli olmalı,
 • Rahat ulaşılabilir ve insanlarla iletişimi kuvvetli olmalı.

Bursa Avukat

Bursa'da Avukat

Bursa, Türkiye'nin en kalabalık dördüncü şehri olarak yaklaşık 2 milyon nüfusa sahiptir. Bu kalabalık şehirde birçok insan çeşitli sebeplerle avukata ihtiyaç duyuyor. Uluç Hukuk ve Danışmanlık olarak biz de bu taleplere cevap vermek amacıyla uzunca bir zamandır Bursa'da faaliyet gösteriyoruz. Bursa'da avukat denince akla gelen ilk hukuk bürolarından biri olmamızın başlıca sebebi bünyemizde çalışan, alanında uzman avukat kadromuzdur. Aile hukuku, ceza hukuku, bilişim hukuku, vergi hukuku, iş hukuku, icra hukuku, idare hukuku, gayrimenkul hukuku ve miras hukuku alanında faaliyet gösteren Uluç Hukuk ve Danışmanlık, yıllar içinde yüzlerce hukuk davasında başrol oynamıştır. Bu süre zarfında edindiğimiz tecrübenin, sonraki yıllara daha fazla başarı olarak yansıyacağını biliyoruz. Uluç Hukuk ve Danışmanlık Bürosu' nun uzmanlık alanlarına dahil olan hukuki alanlarla ilgili herhangi bir yasal problem yaşamanız durumunda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Örneğin Bursa'da boşanma avukatı arıyorsanız, "Bursa Boşanma Avukatı" sayfamızı ziyaret ederek genel bilgi sahibi olabilir veya sayfa altındaki formu kullanarak bize soru sorabilirsiniz.

Genel bilgi sahibi olabileceğiniz diğer bilgilendirme sayfalarımız; (Sayfalarda bulunan iletişim formlarını kullanarak bize soru sorabilirsiniz.)

Bizimle diğer konularda iletişime geçmek için iletişim bilgilerimizi kullanabilir veya aşağıdaki haritadan Bursa ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sorularınızı Bekliyoruz


* İletişim kurmak amacıyla istediğimiz iletişim bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır. Ayrıca Avukatlık Kanunu ve TBB Meslek Kuralları gereği sorularınız gizli kalacaktır.

Bursa Avukat ve Hukuk Büromuzu Aşağıdaki Haritada Bulabilirsiniz.